10 TIPŮ PŘI KOUPI VZ

Jak dobře koupit použitý vysokozdvih?

  1. vědět hmotnost svého zboží, potřebnou výšku zdvihu, stavební výšku průjezdů, kterými bude VZV jezdit, zvážit druh pohonu PB/diesel/elektro a odhadnout denní motohodiny. Po této základní rozvaze vám firma jistě doporučí správné řešení.
  2. jak dlouho je specializovaná firma, od které vozík koupím, na trhu? Bude mi dělat servis v záruce i po záruce, bude tady i za pět let, má své technické zázemí?
  3. použitý vozík – odpovídá stav roku výroby? Je po servisu? Má dokumentaci potřebnou pro provoz v ČR? (revize, shoda, dokumentace dle ČSN, technický průkaz)
  4. vozík nepotřebuji nový, protože stojí spoustu peněz. Ale na druhou stranu úplný vrak za málo peněz taky nekoupím, vždyť přece chci aby startoval, brzdil, zvedal, nic z něho nevytékalo…
  5. a co ZÁRUKA? Koupím vozík se zárukou? Jak dlouhou? A nedává mi ta firma záruku jenom proto, aby prodala a pak…?
  6. firma vozík prodá – a tím to pro ní končí. Nebo naopak začíná? Váží si svých zákazníků? Chce jim vozík servisovat, prodávat potřebné náhradní díly, poradit…?
  7. …a kolik vlastně stojí servis u zákazníka nebo v dílně? Víc než 1 000,- nebo třeba jen 550,- Kč? Mají dostatečné znalosti? Dokáží udělat třeba i GO motoru? Jak jsou rychlí?
  8. co se stane, když má vozík poruchu? Dodají mi rychle ND za přiměřenou cenu? Půjčí mi po dobu delšího servisu náhradní stroj?
  9. a co vlastně cena? Zaplatím i za záruku, malou nebo kompletní opravu, technickou dokumentaci? Nebo to risknu, ušetřím peníze a třeba se nic nestane – budu mít štěstí?
  10. ta firma, co od ní vozík koupím, má stroje skladem, může je hned předvést? Nebo jen po internetu něco prodává od jiných dodavatelů…

Firma ROGI k.s.

Na trhu od roku 1993, komanditní společnost, u které ručí majitelé i svým vlastním majetkem, vlastní – nově postavené prostory. Věnují se vám majitelé: Pavel Rogl a Igor Janíček – tak, jak je zvykem u malých rodinných firem. Stálá nabídka nejčastěji používaných nosností (min. 30 kusů), velkoobchodní nabídka více než 1000 kusů. Tým vyškolených a zkušených mechaniků všech odborností- to vše prověřeno a osvědčeno dokumentem ITI TÜV – zkušební místo motorových vozíků. Servisní vozidla jezdí přímo k zákazníkům. Prodaných přes 2000 strojů!